Kontakta oss/Bli medlem >>




För barnen

 Årets pristagare 2003

Totalsegrare 45 Lasse-Maja af Möja
Snabbaste rote 45 Lasse-Maja af Möja
Snabbaste damrote 6 Mor Svea
Snabbaste veteranrote 4 Amalia
Räddningsplankan 53 Margareta Nilsdotter
Tidsenligaste utrustade rote 83 Kappas
Tidsenligaste klädsel (damer) 12 Kristina
Tidsenligaste klädsel (herrar) 59 Anna Buhre af Johannelund
Tidsenligaste klädsel (mix) 4 Amalia
Kulturhistoriskt bästa båt 83 Kappas
Bästa nybygge/renoverade båt 6 Mor Svea
Yngsta rote 1 Grisslehamn
Postlandskampen (Postens vandringspris) 43 Skälholms Maja

 

Hela resultatlistan för Postrodden 2003

Plac. Båtnr. Båtnamn Klass Tid Tid
plac.
Kläd
poäng
Båt
poäng
Total
poäng
1 45 Lasse-Maja af Möja Herr 03:40:20 1 41 52 150
2 71 Sjuström III af Slite Herr 04:20:20 13 39 70 148
3 15 Pjukarn af Gräsö Herr 04:01:20 3 36 59 146
3 83 Kappas Herr 04:40:25 24 43 75 146
5 59 Anna Buhre af Johannelund Herr 04:42:35 25 45 72 144
6 6 Mor Svea Dam 04:14:35 8 40 51 139
7 11 Bullerskärs Malin Herr 03:43:55 2 33 50 137
7 69 Trollstäven av Svartö Herr 04:16:25 11 36 60 137
7 81 Sjuström I af Slite Herr 04:53:10 30 43 72 137
10 10 Francilia Herr 04:31:00 18 41 60 135
11 37 Mina af Furn Herr 04:03:30 4 37 46 131
12 48 Ålands hav III Herr 04:08:20 6 37 46 129
13 4 Amalia Mix 04:22:25 15 40 51 128
14 31 Laura af Gräsö Herr 04:07:35 5 39 40 126
14 43 Skälholms-Maja Herr 04:16:05 10 35 49 126
16 42 Alma af Käringsund Herr 04:53:41 32 41 64 125
17 12 Kristina Dam 05:05:55 36 46 62 124
18 22 Elise Mix 04:46:55 28 39 60 123
19 38 Klara-Sofia Herr 04:30:40 17 33 54 122
19 29 Viola af Söderöra Herr 04:37:45 23 38 55 122
19 33 Maria af Gräsö Mix 04:45:55 27 39 58 122
22 14 Facilis Herr 05:00:30 34 41 62 121
23 2 Nischens Maria Herr 04:13:25 7 33 42 120
23 39 Singö Herr 05:06:45 38 35 71 120
25 77 Emvika Herr 05:03:20 35 36 64 117
25 18 Margaretha af Qvarken Herr 05:27:25 43 43 65 117
27 17 Edit Herr 04:15:30 9 34 38 115
28 3 Vilja av Singö Dam 04:18:10 12 35 39 114
28 91 Hanna af Telje Herr 04:31:15 19 32 49 114
28 41 Kelso Herr 04:33:05 20 36 46 114
28 79 Ettan af Hargshamn Mix 04:34:15 22 36 48 114
28 16 Elsa Mix 05:00:00 33 35 60 114
33 8 Lapparvid Herr 04:50:00 29 33 57 113
33 93 Bref och Paket Herr 05:07:15 39 32 68 113
35 20 Julanda af Käringsund Herr 05:11:25 40 35 64 111
35 75 Inger af Massum Herr 05:47:20 48 37 70 111
35 1 Grisslehamn Herr 07:27:08 50 35 74 111
38 5 Vinterhamn Mix 04:20:25 14 36 36 110
39 53 Margareta Nilsdotter Dam 07:41:05 51 38 70 109
40 67 Dana-Guten Herr 04:44:45 26 36 46 108
40 25 Ingeborg Herr 05:44:20 47 34 69 108
42 19 Havtorn Herr 04:53:40 31 32 54 107
43 24 Sjöhästen Herr 05:06:20 37 41 48 104
44 50 Gustafwa Herr 05:40:55 45 37 59 103
45 97 Einar Jansson Herr 05:17:20 42 33 59 102
46 13 Brudhällan af Örskär Herr 04:34:00 21 30 39 100
47 87 R.Lodbrok Herr 05:37:05 44 32 58 98
48 28 Staggskär Mix 05:55:00 49 33 57 93
49 7 Rapid Fix Herr 05:16:10 41 31 50 92
50 47 Garvarn af Kappelshamn Herr 05:43:20 46 34 48 88
51 34 Signil Herr 04:23:00 16 0 41 77
<< Tillbaka
 
 Copyright 2020 Roslagens Sjöfartsminnesförening    Logga in